Wypożyczalnia wynajem samochodow z OC sprawcy

Wypadek, a nawet niegroźna stłuczka, mogą spowodować utratę dostępu do samochodu. Osoba niebędąca sprawcą kolizji ma prawo do wynajmu auta z OC sprawcy, na czas likwidacji szkody. W naszym serwisie samochodowym Szczurek Garage w takiej sytuacji zapewniamy możliwość skorzystania z szerokiej oferty samochodów osobowych i dostawczych na wynajem.

 

Wynajem samochodów z OC sprawcy – jakie auto i gdzie?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, wynajmowane auto nie musi być najtańszym, jakie posiada wypożyczalnia samochodów. Ubezpieczyciel nie ma prawa wskazywać modelu, jaki wynająć ma poszkodowany. Niemniej jednak auto to powinno być tej samej klasy, co samochód pozostawiony w warsztacie.

 

Ubezpieczyciel nie wybiera również wypożyczalni, w której należy wynająć samochód. Jednak lepiej, jeśli jest to firma oferująca stosunkowo tani wynajem samochodów z OC sprawcy. Rzecz w tym, iż Towarzystwo Ubezpieczeniowe może nie zwrócić całej kwoty, jeśli koszty są wyższe niż średnia cena najmu auta danej klasy.

 

Komu i na jak długo przysługuje wynajem z OC sprawcy?

Wynajem samochodu na koszt sprawcy przysługuje każdemu, niezależnie od tego, do czego wykorzystuje auto. Mają do niego prawo nie tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą, czy dojeżdżające samochodem do pracy. Również dostęp do komunikacji miejskiej nie zdejmuje z ubezpieczyciela obowiązku opłacenia wypożyczenia samochodu.

 

Wynajem aut z OC sprawcy jest finansowane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe w czasie likwidacji szkody. Często zdarza się, że ubezpieczyciel odmawia wypłacenia całości należnego odszkodowania, twierdząc, iż likwidacja szkody trwałą zbyt długo. Dlatego niezbędne jest zbieranie dokumentacji, zaświadczającej, iż naprawa nie była bezpodstawnie wydłużana.

 

Miałeś wypadek lub stłuczkę i potrzebujesz samochodu zastępczego?  Zapraszamy do Szczurek Garage – profesjonalnej wypożyczalni aut na terenie Zabrza. Zadzwoń i umów się na spotkanie – przedstawimy Ci pełną ofertę dostępnych pojazdów oraz podstawowe warunki wynajmu samochodu z OC sprawcy.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności