Odgrzybianie układu klimatyzacji w Zabrzu

Odgrzybianie klimatyzacji powinno być wykonywane cyklicznie – nie rzadziej niż raz w roku. Warto uświadomić sobie, że zanieczyszczenia i bakterie gromadzące się w układzie klimatyzacji samochodu, mogą w znaczącym stopniu wpływać na stan zdrowia kierowcy oraz pasażerów. W

Szczurek Garage rutynową dezynfekcję przeprowadzamy metodą ultradźwiękową oraz ozonowania wnętrza.

 

Profesjonalna dezynfekcja układu klimatyzacji

Wyczuwasz nieświeży zapach we wnętrzu swojego samochodu? To oznaka, że jak najszybciej należy przeprowadzić kompleksowe odgrzybianie klimatyzacji. Źródłem nieprzyjemnego swądu są drobnoustroje, rozwijające się w kanałach wentylacyjnych pojazdu. Aby proces odgrzybiania przyniósł pożądany efekt, należy wymienić także filtr kabinowy –  taka praktyka stanowi gwarancję, że szkodliwe dla naszego zdrowia mikroorganizmy zostaną skutecznie usunięte. Dezynfekcję klimatyzacji zaleca się przeprowadzać na wiosnę.

 

Odgrzybianie klimatyzacji na Śląsku – metoda ultradźwiękowa

W Szczurek Garage do odgrzybiania układu klimatyzacji w pojazdach naszych klientów wykorzystujemy nowoczesne i niezwykle skuteczne metody dezynfekcji. Świadczymy profesjonalne usługi z zakresu oczyszczania ultradźwiękami.

Oczyszczanie klimatyzacji metodą ultradźwiękową zakłada wykorzystanie urządzenia generującego ultradźwięki o częstotliwości 1.7 MHz. Zawiera ono skondensowany środek chemiczny, który na etapie dezynfekcji dociera zarówno do poszczególnych części układu, jak i wnętrza pojazdu - dywaników, tapicerki i nawiewów. Tym sposobem gromadzące się w nim bakterie oraz różnego rodzaju mikroorganizmy, będące źródłem nieprzyjemnego zapachu, zostają skutecznie usunięte. Podaje się, że metoda ultradźwiękowa należy do najskuteczniejszych metod odkażania pojazdu.

 

Ozonowanie klimatyzacji

Inną metodą skutecznej dezynfekcji układu klimatyzacji jest ozonowanie – nie wymaga użycia środków chemicznych, dzięki czemu wnętrze auta nie przesiąka specyficznym zapachem. W ramach tej usługi używa się ozonatora - urządzenie to wytwarza azot, usuwający nieświeży zapach oraz unieszkodliwiający drobnoustroje gromadzące się w kanałach wentylacyjnych. Podczas całego procesu silnik pojazdu oraz klimatyzacja pozostają uruchomione.

 

W naszym serwisie świadczymy także usługi z zakresu dezodoryzacji – eliminacji nieprzyjemnego, długo utrzymującego się zapachu z wnętrza pojazdu za pomocą ozonu.

 

Chcesz skorzystać z usługi kompleksowego odgrzybiania klimatyzacji samochodowej? Zadzwoń i umów się na wizytę w naszym warsztacie. W Szczurek Garage dysponujemy specjalistycznym, nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu proces dezynfekcji w wykonaniu naszych mechaników jest niezwykle skuteczny. Do skorzystania z naszych usług zachęcamy przede wszystkim mieszkańców Zabrza, Gliwic oraz okolicznych miast Aglomeracji Śląskiej.

Klimatyzacja

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności