Wykręcanie urwanych świec żarowych - Zabrze

W silnikach wysokoprężnych, jak w każdym innym zdarzają się rozmaite awarie. Jedną z powszechniej się pojawiających jest awaria świec żarowych. Jednocześnie jest to sytuacja trudna w naprawie. Podczas wykręcania uszkodzonych świec w niezwykle prosty sposób można doprowadzić do ich urwania. W takiej sytuacji wiele osób uznaje, że jedynym rozwiązaniem jest dokonanie demontażu głowicy.

 

Świece żarowe występują we wszystkich silniach Diesla. Doprowadzają one do samozapłonu mieszkanki i są obecne zarówno w silnikach starszego typu, jak i tych najnowszych. Zdecydowanie najsilniej eksploatowany ten element jest w porze zimowej, co sprawia, że przed przyjściem pierwszych mrozów wielu kierowców podejmuje decyzję o dokonaniu ich wymiany w swoim samochodzie.

 

Wykręcanie świec bez ściągania głowicy

O złamanie się czy urwanie świecy żarowej w czasie jej wykręcania jest niezwykle łatwo. Dochodzi do tego w czasie zwykłego postępowania w celu dokonania wymiany i mechanik najczęściej nie jest temu absolutnie winny. Jednak zachodzi wówczas konieczność usunięcia pozostałości świecy od strony głowicy, więc dotąd koniecznością było jej zdjęcie, co w autach wyższej klasy mogło kosztować nawet kilka tysięcy złotych. W warsztacie Szczurek Garage w Zabrzu korzystamy z nowoczesnym metod wykręcania urwanych świec żarowych specjalistycznym sprzętem. Wykręcamy świece bez ściągania głowicy, dzięki temu minimalizujemy ryzyko złamania świecy w czasie jej usuwania.

 

Mechanika samochodowa

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności