Naprawa sterowników silnika w Zabrzu

Naprawa sterowników silnika oraz ich regeneracja to działania zdecydowanie bardziej ekonomiczne i opłacalne niż wymiana na nowe. Doświadczeni fachowcy w Szczurek Garage przywracają do pełnej sprawności zepsute sterowniki silnika. Sterownik nadaje się do całkowitej wymiany jedynie w nielicznych przypadkach. Ma to miejsce, gdy doszło do jego spalenia lub całkowitego zalania. Wówczas nie ma już czego naprawiać i wskazane jest zastąpienie tego elementu nowym.

 

Zapraszamy do skorzystania z pomocy specjalistów ze Szczurek Garage, którzy potrafią zarówno wymieniać pojedyncze niewielkie elementy w serownikach, jak i je naprawiać. Typowa, niewielka usterka nie jest droga w naprawie, w porównaniu z zakupem nowego i wymianą. W kontekście naprawy zdecydowanie bardziej kosztowna będzie sama diagnostyka, która umożliwi odnalezienie tego, co się zepsuło.

 

Usterki sterowników silnika

Najczęstsze objawy usterek sterowników silnika:

  • niestabilna praca silnika (problemy pojawiają się po przejechaniu określonej odległości),
  • problemy z odpaleniem samochodu,
  • nierówna praca wyłącznie na zimnym lub ciepłym silniku,
  • błąd cewki, zaworu, sondy, czujnika,
  • problemy z poszczególnymi elementami (pompa paliwa, pedał gazu, przepustnica, przepływomierz),
  • problemy ze stabilnością jazdy samochodu po przełączeniu go na benzynę.

W dzisiejszych autach ilość elektroniki jest przeogromna. Szczególnie w starszych modelach awarie, w tym zakresie bywały i nadal bywają kłopotliwe. Elementy elektroniczne wprowadzane są do samochodów od około 30 lat, do wielu z nich znalezienie części zamiennych jest dziś wręcz niemożliwe, tak więc zamiast poświęcać mnóstwo czasu na poszukiwania nowych, warto naprawiać stare. Jeśli więc dojdzie do awarii sterowników silnika warto rozważyć ich naprawę i poszukać najlepszego fachowca. Nawet jeśli początkowo cena wyda nam się stosunkowo wysoko, to może się okazać że jest ona nawet kilkukrotnie niższa niżeli ta, którą zapłacilibyśmy za wymianę całego elementu.

Mechanika samochodowa

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności