Regeneracja przekładni kierowniczych w Zabrzu

Kupując używane, kilkunastoletnie auto, do ceny samochodu trzeba często doliczyć drugie tyle na wymianę poszczególnych podzespołów. Oszczędność, wynikająca z kupna wiekowego pojazdu, staje się więc fikcją. Może zatem, zamiast wymieniać, warto wykonać regenerację podzespołów? W przypadku niektórych z nich, np. przekładni kierowniczych, jest to jak najbardziej możliwe.

Na czym polega regeneracja przekładni kierowniczych?

Metody odnawiania przekładni, czyli maglownic, zależą od ogólnego stopnia ich zużycia oraz stanu poszczególnych elementów. Do najczęściej wykonywanych czynności należą:

  • szlifowanie listw zębatych – szybko ulegają zużyciu, zwłaszcza, jeśli pojazd często pokonuje nierówne, dziurawe drogi
  • uszczelnianie powierzchni – zapobiega wyciekom płynu wspomagania
  • wymiana zaworów – czynność również mająca zapobiec wyciekom
  • wymiana pojedynczych części – regeneracja przekładni kierowniczych może wymagać wymiany niektórych części układu. Najczęściej dotyczy to zębatek.

Czy warto zdecydować się na regenerację przekładni kierowniczych?

Przed rezygnacją z wymiany i decyzją o naprawie przekładni kierowniczych należy poddać ocenie doświadczonego mechanika stan techniczny podzespołu. Regeneracja przekładni kierowniczych jest zalecana tylko, jeżeli po jej wykonaniu prowadzenie pojazdu będzie komfortowe i bezpieczne. Regeneracja przekładni kierowniczych powinna być wykonywana przez fachowca, korzystającego z najwyższej jakości części. Tylko wtedy można być pewnym zadowalających efektów naprawy.