Przechowywanie opon w Zabrzu

Letnie i zimowe opony muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach, aby w kolejnym sezonie ich stan techniczny był w pełni zadowalający. Nieodpowiednie zabezpieczenie ogumienia ma znaczący wpływ na jego przydatność do użycia, a tym samym - także na bezpieczeństwo podczas jazdy. 

 

Przechowalnia opon zimowych i letnich

Opony powinny być składowane w stałej, niezbyt wysokiej temperaturze, w pomieszczeniu suchym, do którego nie dochodzi zbyt duża ilość światła. Warto zaznaczyć, że w ich pobliżu nie powinny znajdować się chemikalia. Niejednokrotnie w warunkach domowych nie jesteśmy w stanie wygospodarować miejsca odpowiedniego na przechowywanie opon. Dlatego usługi składowania ogumienia, oferowane przez warsztaty samochodowe cieszą się aktualnie tak dużą popularnością. 

 

Klienci serwisu Szczurek Garage mają możliwość skorzystania z profesjonalnej przechowalni opon. Nasi mechanicy bardzo precyzyjnie zabezpieczają ogumienie zgodnie z zaleceniami producentów, dzięki czemu w trakcie składowania nie ulega ono żadnym uszkodzeniom mechanicznym. Możesz być pewien, że nasi fachowcy będą  kontrolować stan techniczny Twoich opon, aby ich właściwości oraz wysoka jakość zostały zachowane. Co więcej, jeśli skorzystasz z naszej przechowalni, późniejsza wymiana opon przebiegnie w ekspresowym tempie! Jeszcze przed Twoją wizytą ogumienie zostanie wyważone oraz oczyszczone przez wyspecjalizowanych mechaników. 

 

Skutki niewłaściwego przechowywania opon

Przechowywanie ogumienia w niewłaściwych warunkach – nieprawidłowo ułożonych, narażonych na wilgoć oraz działanie promieni UV, niesie ze sobą następujące konsekwencje:

  • znacząco skrócona żywotność opon,
  • pogorszenie się jakości opon zwiększa ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji na drodze, np. pękania ogumienia w czasie jazdy,
  • występowanie odkształceń poszczególnych elementów,
  • powstanie zniszczeń umożliwiających dalsze użytkowanie.

Aby uniknąć potencjalnych zniszczeń opon, skorzystaj z naszej usługi przechowywania. Zapraszamy do kontaktu przede wszystkim mieszkańców Gliwic, Zabrza i okolic. W warsztacie samochodowym Szczurek Garage zapewniamy najlepsze warunki do przechowywania opon samochodów osobowych i dostawczych – sprawdź nas!

 

Wulkanizacja

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności