Serwis klimatyzacji samochodowej - Zabrze

Szukasz warsztatu samochodowego, który wykona dla Ciebie profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej? Zapoznaj się z naszą ofertą – Szczurek Garage to grupa wyspecjalizowanych mechaników, którzy z dbałością o najmniejsze szczegóły wykonają dla Ciebie okresowy przegląd.

 

Regularne serwisowanie klimatyzacji samochodowej to absolutna konieczność. Jej rzetelny przegląd powinien być przeprowadzany przez mechanika raz na rok. Zaniedbując ten obowiązek, zwiększamy ryzyko powstawania nieprzyjemnego zapachu w samochodzie, uszkodzeń, a w dłuższej perspektywie także konieczności przeprowadzenia znacznie bardziej kosztownych napraw.  Dbając o prawidłowy stan klimatyzacji, możemy mieć pewność, że będzie działać bez zarzutu przez długi czas.

 

Klimatyzacja samochodowa – usługi

Serwis klimatyzacji samochodowej w Szczurek Garage obejmuje następujące usługi:

  • odgrzybianie klimatyzacji,
  • napełnianie klimatyzacji,
  • wymiana chłodnicy,
  • wymiana osuszacza klimatyzacji,
  • wymiana sprężarki,
  • czyszczenie klimatyzacji,
  • ozonowanie,
  • serwis przewodów ciśnieniowych,
  • sprawdzenie szczelności układu klimatyzacji.

Klimatyzację najlepiej serwisować w okresie wiosennym, kiedy to zaczynamy jej używać częściej. Istnieje ryzyko, że w czasie zimy w systemie klimatyzacji zgromadziły się różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz bakterie. Rzadkie korzystanie z klimatyzacji i warunki pogodowe w tej porze roku, sprzyjają również powstawaniu pleśni – tym samym, aby odpowiednio przygotować ją do częstszego użytkowania, konieczne staje się dokładne oczyszczenie całego układu. Do najczęstszych czynności wykonywanych podczas okresowego serwisu należy także wymiana filtra kabinowego oraz uzupełnienie czynnika chłodzącego – jego ilość ma znaczący wpływ na prawidłowe funkcjonowanie systemu. 

 

 

Klimatyzacja

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności