Naprawa klimatyzacji samochodowej na Śląsku

Intensywna eksploatacja klimatyzacji może doprowadzić do zmniejszenia jej wydajności. Elementy układu zużywają się, co prowadzi do konieczności ich wymiany. Aby nie doprowadzić do sytuacji, w której zepsuta klimatyzacja będzie rzutowała na komfort jazdy kierowcy, zachęcamy do jej regularnego serwisowania w Szczurek Garage.

 

Co wchodzi w zakres naprawy klimatyzacji samochodowej w Szczurek Garage?

Świadczymy profesjonalne usługi z zakresu naprawy klimatyzacji samochodowej. Nasi mechanicy oferują fachową pomoc przy:

  • wymianie chłodnicy, czynnika chłodzącego, osuszacza, sprężarki,
  • czyszczeniu i odgrzybianiu klimatyzacji,
  • ozonowaniu,
  • sprawdzeniu szczelności klimatyzacji.

Naszym klientom chcemy zapewnić najwyższy komfort jazdy, dlatego wszelkie prace serwisowe w Szczurek Garage wykonywane są z należytą precyzją.

 

Używanie klimatyzacji a pora roku

Klimatyzacja w naszych samochodach działa na najwyższych obrotach w okresie letnim. Podczas zimy znacząco ograniczamy jej użytkowanie, jednak bardzo dobrą praktyką jest jej profilaktyczne używanie także w tej porze roku. Włączając ją przynajmniej raz na tydzień, możemy być pewni, że klimatyzacja będzie efektywnie funkcjonować przez znacznie dłuższy czas. Tym sposobem, po jej uruchomieniu czynnik chłodzący nie oddzieli się od oleju, co mogłoby znacząco uszkodzić sprężarkę - jeden z najistotniejszych elementów w całym układzie.

 

Niepokojące sygnały

O konieczności przeprowadzenia naprawy klimatyzacji samochodowej może świadczyć m.in. nieprzyjemny zapach w pojeździe, hałas przy włączaniu klimatyzacji, czy też wyczuwalnie słabszy nawiew. Jeśli zaobserwowałeś je w swoim samochodzie, umów się jak najszybciej na wizytę do mechanika. Powodem tego typu awarii może być m.in. zanieczyszczenie filtra kabinowego, niewystarczająca ilość czynnika chłodzącego, czy też nieszczelny układ klimatyzacji.

 

Twoja klimatyzacja wymaga naprawy? Szukasz profesjonalnego warsztatu samochodowego w okolicach Gliwic lub Zabrza? Skontaktuj się z nami! W Szczurek Garage przeprowadzamy rzetelny serwis układu klimatyzacji zarówno w samochodach dostawczych, jak i osobowych. Serwisujemy pojazdy wielu marek. Posiadamy doświadczenie i niezbędne umiejętności, dzięki którym naszym klientom możemy zapewnić obsługę na najwyższym poziomie.

 

Klimatyzacja

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności