Warsztat samochodowy w Zabrzu

Oferujemy kompleksowe usługi naprawcze związane z bieżącą eksploatacją samochodu. Zajmujemy pogwarancyjną obsługą eksploatacyjną samochodów osobowych. Wykonujemy naprawy samochodów niezależnie od jej marki. Usuwamy usterki, także te nietypowe i które sprawiają dużo trudności w zdiagnozowaniu. Stosujemy zarówno oryginalne części eksploatacyjne, jak i części alternatywne. Każdy nasz Klient ma prawo wyboru, jakie części mają być zamontowane w jego samochodzie.

Profesjonalna naprawa auta

W miarę eksploatacji samochodu poszczególne części zużywają się, ograniczając komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Dlatego też zachęcamy do regularnego serwisowania samochodu, dzięki któremu będziesz mógł cieszyć się niezawodnością samochodu przez długie lata. Regularna diagnostyka i serwisowanie może uchronić Twój samochód przed poważnymi naprawami. Odkładane na później usterki mogą być przyczyną groźnych wypadków. Jeżeli nie chcesz przepłacać, korzystaj z regularnych napraw i wymian części eksploatacyjnych w naszym warsztacie mechaniki samochodowej w Zabrzu.

 

W zakresie mechaniki bieżącej oferujemy następujący zakres usług:

  • Naprawy zawieszenia - wymiana amortyzatorów, wahaczy, sprężyn, tulei, łożysk, sworzni, przegubów, itp.
  • Naprawy układu hamulcowego - wymiana klocków hamulcowych, tłoczków, szczęk i płynu hamulcowego, toczenie tarcz na piastach) – klocki i tarcze hamulcowe, to jedne z najszybciej zużywających się części eksploatacyjnych samochodu. Ciągła jazda w mieście, częste hamowanie lub też częste zjazdy z góry z nogą na hamulcu powodują przegrzanie się klocków. Sygnałem wskazującym na nieprawidłowe działanie hamulców może być hałas dochodzący z okolic kół, słabe hamowanie lub uciekanie samochodu na bok w czasie hamowania.
  • Wymiana oleju i filtrów – dobieramy oleje silnikowe do rodzaju silnika, tak aby zapewnić optymalną wytrzymałość chemiczną i termiczną oleju. Odpowiednio dopasowany olej redukuje tarcia i chroni przed wystąpieniem wewnętrznej korozji, jednocześnie utrzymuje silnik w czystości i zapobiega przed jego nadmiernym zużyciem. 
  • Wymontowanie kratek w przypadku chęci zamiany samochodu ciężarowego na osobowy możemy szybko i sprawnie zdemontować kratkę.
  • Wymiana rozrządu – wykonujemy wymiany pasków oraz łańcuchów rozrządu. Rozrząd cechuje ograniczona trwałość. Pęknięcie lub wyłamanie zębów w pasku może doprowadzić do wygięcia zaworów i pęknięcia tłoków, co w konsekwencji prowadzi do poważnych uszkodzeń silnika. Zależnie od rodzaju silnika, możemy zarekomendować także wymianę pompy razem z wymianą rozrządu.
  • Wymiana sprzęgła – do najczęstszych awarii sprzęgła oraz uszkodzeń koła zamachowego zaliczamy boczne bicie tarczy sprzęgła, zużycie łożyska i wysprzęglika, usterka uszczelniacza wału korbowego, uszkodzenie koła dwumaswogo.

Oferujemy także usługę przeglądu samochodu przed jego zakupem. Bardzo rzetelnie oceniamy stan pojazdu i informujemy nowego nabywcę o jego stanie technicznym oraz o ewentualnych, zdiagnozowanych usterkach.

 

 

Mechanika samochodowa

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności