Przegląd klimatyzacji samochodowej na Śląsku

Obecnie w przypadku większości pojazdów klimatyzacja jest jednym ze standardowych elementów wyposażenia. Dlatego warto uświadomić sobie, że jej niewłaściwa eksploatacja może rzutować na zdrowiu kierowców oraz jego pasażerów, a także doprowadzić do poważnych uszkodzeń całego systemu. Regularny przegląd klimatyzacji samochodowej w profesjonalnym serwisie jest niezwykle istotny – to obowiązek, którego nie powinien zaniedbywać żaden kierowca. 

 

Okresowy przegląd klimatyzacji samochodowej

Doświadczenie i umiejętności z zakresu mechaniki samochodowej pozwalają nam świadczyć klientom naszego warsztatu usługi wysokiej jakości. Zapewniamy kompleksowy przegląd klimatyzacji samochodowej, podczas którego rzetelnie sprawdzimy wydajność poszczególnych elementów układu i w razie potrzeby przeprowadzimy konieczne naprawy. 

 

W ramach okresowego przeglądu klimatyzacji w Szczurek Garage możemy wykonać dla Ciebie takie czynności jak: czyszczenie, wymiana sprężarki, osuszacza i chłodnicy, napełnienie klimatyzacji oraz sprawdzenie jej szczelności i poziomu czynnika chłodzącego. Do wszelkich prac w serwisie używamy profesjonalnych, nowoczesnych urządzeń, które znacząco zwiększają precyzję naszych działań. 

 

Skutki nieregularnego serwisowania klimatyzacji

Dzięki przeprowadzaniu regularnych przeglądów klimatyzacji samochodowej maleje ryzyko wystąpienia poważniejszych uszkodzeń układu. Warto zaznaczyć, że zaniedbywanie okresowych wizyt u mechanika pociąga ze sobą pewne konsekwencje. Oto najważniejsze z nich:

  • zanieczyszczony układ klimatyzacji zwiększa ryzyko wystąpienia alergii i chorób górnych dróg oddechowych,
  • wydajność układu klimatyzacji samochodowej znacznie się zmniejsza,
  • zanieczyszczenia i wilgoć powstające w długo nieoczyszczanym układzie, są źródłem nieprzyjemnego zapachu,
  • utrzymujący się przez dłuższy czas zbyt niski poziom czynnika chłodzącego, może doprowadzić się do awarii sprężarki,
  • zaniedbywanie regularnych wizyt u mechanika spowoduje konieczność bardziej intensywnej pracy sprężarki, przez co rosną koszty zużycia paliwa,
  • awaria poszczególnych układu klimatyzacji skutkuje niedostatecznym chłodzeniem wnętrza samochodu i powstania zatoru termicznego.

Aby nie dopuścić do żadnej z powyższych sytuacji, skontaktuj się z nami i umów się na kompleksowy przegląd klimatyzacji samochodowej w warsztacie Szczurek Garage w Zabrzu. Dla naszych mechaników Twój komfort jazdy jest najważniejszy – sprawdź nas!

 

Klimatyzacja

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności