Statyczna i dynamiczna wymiana oleju

32 888 66 60

Wymiana oleju w skrzyni biegów - Zabrze

Każdy kierowca wie, jak ważna jest wymiana oleju silnikowego. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że konieczna jest również regularna wymiana oleju w skrzyni biegów. Dlaczego jest to tak ważne? Jaki olej do skrzyni wybrać? Kto powinien zająć się jego wymianą? Umów się na wizytę w naszym warsztacie, a poznasz odpowiedź na każde z tych pytań.

W Szczurek Garage możemy wykonać dla ciebie statyczną (grawitacyjną) wymianę oleju w skrzyni biegów. Dysponujemy także nowoczesnym, profesjonalnym sprzętem, który umożliwia nam efektywną wymianę oleju metodą dynamiczną. Wykorzystujemy w tym celu specjalistyczny sprzęt RAVENOL ATF PROFFESIONAL LINE, dzięki któremu możemy zapewnić ci 100% skuteczności i bezawaryjność całego procesu.

Regularna wymiana oleju - dłuższa żywotność skrzyni biegów

Wymiana oleju w skrzyni biegów jest niezwykle istotna, gdyż pełni on szereg ważnych funkcji, takich jak:

Trzeba mieć świadomość, że pogarszająca się jakość oleju ze względu na zbyt długą eksploatację, wpływa negatywnie nie tylko na skrzynię biegów, ale może także przyczynić się do jej awarii. Z kolei zacinająca się przekładnia podczas jazdy samochodem stwarza zagrożenie dla nas oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Dlatego regularna wymiana oleju, zwłaszcza w przekładni automatycznej, należy do najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie jej w dobrej kondycji przez wiele lat. Co więcej, przyczynia się do bardziej komfortowej i płynnej jazdy.

Twoja skrzynia biegów odmawia posłuszeństwa, a może po prostu nadszedł na wymianę oleju na nowy? Skontaktuj się z nami – nasi fachowcy wszystkim się zajmą!

Drążek zmiany biegów
Olej do skrzyni biegów

Jak często wymieniać olej?

Jeśli podczas zmiany biegów odczuwasz niepokojące wstrząsy, przeciągania, gwałtowne szarpnięcia – wiele wskazuje na to, że olej w twojej skrzyni biegów jest już do wymiany. Uważa się, że wymiana oleju wskazana jest co 50-60 tys. przejechanych kilometrów, jednak zależy to od wielu czynników, takich jak m.in. eksploatacja samochodu, jego wiek itd.

Naprawa skrzyni biegów jest czasochłonna oraz bardzo kosztowna. Dlatego, oprócz regularnej wymiany oleju, zalecamy dbać także o jego jakość. Powinien być on przyjazny dla wszystkich części skrzyni, nie tylko tych metalowych. Trzeba także dodać, że niskiej jakości olej jest wrażliwy na wysoką temperaturę, powodującą zmianę jego konsystencji.

W naszym warsztacie oferujemy najlepsze oleje od sprawdzonych dostawców, spełniające normy producentów samochodów. Nasi specjaliści dopasują olej do twojego pojazdu, co zagwarantuje ci bezpieczną i bezawaryjną jazdę.

Wymiana oleju w skrzyni biegów – statyczna a dynamiczna

Wyróżniamy dwie metody wymiany oleju – statyczną i dynamiczną. Statyczna wymiana oleju jest najprostszym i najszybszym sposobem wymiany płynu w skrzyni biegów. Wystarczy tylko odkręcić korek, spuścić stary olej i wlać nowy. Statyczna wymiana oleju jednak nie jest tak samo skuteczna, jak wymiana dynamiczna. Dlaczego? Okazuje się, że ok. 30-60% starego oleju po wymianie w dalszym ciągu jest obecna w wewnętrznych kanałach, bądź chłodnicy.

Z kolei, jeśli chodzi o dynamiczną wymianę oleju w skrzyni automatycznej, jedną z jej największych zalet jest niewątpliwie całkowite usunięcie płynu wraz z jego zanieczyszczeniami. Na dnie skrzyni, pozostaje osad, którego nie da się usunąć statyczną metodą. A resztki cieczy oraz pozostały brud w połączeniu z nowym olejem mogą niekorzystnie wpływać na dalsze działanie skrzyni biegów. Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest o wiele bardziej skuteczna. Pozwala na precyzyjne usunięcie wszelkich nieczystości i pozostałości po starym oleju, dzięki czemu będziesz miał pewność, że twoja skrzynia biegów jest odpowiednio przygotowana do długiej i komfortowej jazdy.

Skorzystaj z dynamicznej wymiany oleju w Szczurek Garage – umów się na wizytę już dziś!

Jak przebiega dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów?

Dynamiczną wymianę oleju w skrzyni automatycznej przeprowadzamy za pomocą profesjonalnej maszyny RAVENOL ATF PROFFESIONAL LINE. W Szczurek Garage cały proces trwa od 1 do 3 godzin. Przebiega pod okiem profesjonalnych fachowców - możesz być pewien, że twój samochód będzie w najlepszych rękach.

Drążek zmiany biegów

Dynamiczna wymiana oleju przebiega w następujących krokach:

 • podłączenie maszyny do wymiany oleju,
 • dolanie specjalnego środka, czyszczącego układ smarowana,
 • wypompowanie starego oleju i wprowadzenie nowego płynu,
 • wymiana filtra w skrzyni biegów,
 • kontrola poziomu płynu,
 • adaptacja skrzyni biegów.

Każda z czynności jest wykonywana z należytą starannością, ponieważ na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo naszych klientów.

RAVENOL ATF PROFFESIONAL LINE do dynamicznej wymiany oleju

Na wyposażeniu warsztatu posiadamy profesjonalne urządzenie do dynamicznej wymiany oleju RAVENOL ATF PROFFESIONAL LINE. Największą zaletą tej maszyny jest samoczynna zmiana natężenia przepływu oleju i dostosowanie je do warunków pracy skrzyni biegów pojazdu. Co nam to daje? Wymiana oleju jest szybka i skuteczna, bez wpływu różnic ciśnienia lub temperatury. Ponadto urządzenie sprawdza również, czy dysponujemy odpowiednią ilością nowego płynu oraz miejscem w zbiorniku, aby bezproblemowo przeprowadzić wymianę. RAVENOL ATF PROFFESIONAL LINE to gwarancja niezawodności, precyzji i pełnego bezpieczeństwa całego procesu.

Kobieta zmieniająca biegi

Dynamiczna wymiana oleju w Szczurek Garage - zalety

Twoja skrzynia biegów zaczyna się psuć? Zastanawiasz się, która metoda wymiany oleju będzie lepszym wyborem? Nie wiesz, czy twoja skrzynia kwalifikuje się do dynamicznej wymiany oleju? Nasi fachowcy rozwieją twoje wszelkie wątpliwości!

Sprawdź, dlaczego warto postawić na dynamiczną wymianę oleju w skrzyni biegów w Szczurek Garage:

Szczurek Garage pomoc drogowa
 • Terminowość

  z nami wymiana oleju przebiega szybko i bezproblemowo – w ustalonym wcześniej terminie.

 • Wymiana oleju w 100%

  precyzyjne usunięcie zanieczyszczeń, brak pozostałości po starym oleju.

 • Doświadczeni mechanicy

  świadczymy usługi w zakresie wszystkich rodzajów skrzyń automatycznych.

 • Nowoczesny sprzęt

  dzięki któremu możemy zagwarantować naszym klientom najwyższą precyzję i bezawaryjność.

 • Fachowa pomoc

  na każdym etapie – doradzamy najlepsze rozwiązania. Dbamy o bezpieczeństwo twojego samochodu i twój komfort jazdy.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności