Naprawa bezgotówkowa

Poszukując warsztatu mechanicznego, który usunie szkody powypadkowe, warto zwracać uwagę, czy wykonuje on naprawy bezgotówkowe. Jest to najbezpieczniejsza forma rozliczenia, niewymagająca od poszkodowanego angażowania w likwidację szkód własnych pieniędzy.

Bezgotówkowa likwidacja szkód wyłącza poszkodowanego z udziału w rozliczeniu kosztów naprawy. Dokonują go między sobą – serwis mechaniczny i ubezpieczyciel.

 

Naprawy bezgotówkowe czy rozliczenie za gotówkę?

Opłacalność każdego z dwóch rozwiązań zależy od kilku czynników. W większości przypadków naprawy bezgotówkowe okazują się jednak korzystniejsze dla klientów. Rozliczenie gotówkowe polega na wypłaceniu przez towarzystwo ubezpieczeniowe określonej kwoty na pokrycie kosztów naprawy. Często dochodzi jednak do zaniżania kosztorysów, przez co poszkodowanym nie wystarcza pieniędzy na sfinansowanie likwidacji szkód.

 

Towarzystwa ubezpieczeniowe zalecają rozliczenie gotówkowe, wskazując na jego zalety. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczycielowi zależy na wypłacie jak najniższego odszkodowania.

 

Naprawy bezgotówkowe a wiek samochodu

Rezygnacja poszkodowanego z udziału w rozliczeniu jest szczególnie opłacalna w przypadku stosunkowo nowych aut. Wysokie ceny najnowszych podzespołów uniemożliwiają często pokrycie ich zakupu z kwoty wypłaconej przez ubezpieczyciela. Natomiast naprawiając starszy, kilkunastoletni samochód, warto rozważyć rozliczenie gotówkowe. Okazyjnie zakupione części i wykonanie naprawy w tanim warsztacie pozwalają czasem zarobić na wypadku.

 

Mechanika samochodowa

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności